Teatr Przyjazny dzieciom z dysfunkcją wzroku

Teatr Lalek „Pleciuga” w Szczecinie w ramach  przełamywania barier związanych z dostępnością kultury dla osób z dysfunkcją wzroku serdecznie zaprasza najmłodszych ze Szczecina i okolic.
Teatr Lalek „Pleciuga” w Szczecinie w ramach przełamywania barier związanych z dostępnością kultury dla osób z dysfunkcją wzroku serdecznie zaprasza najmłodszych ze Szczecina i okolic na styczniowe spektakle teatralne – „Maleńkie Królestwo królewny Aurelki” oraz „Kum i Plum”.

Podczas spektakli dzieciom oraz ich opiekunom zostaną zapewnione miejsca w pierwszych rzędach oraz możliwość zobaczenia z bliska i dotknięcia lalek, rekwizytów czy scenografii przed spektaklem.
„Maleńkie królestwo królewny Aurelki” (termin: 6 stycznia o 11.00) jest to piękna opowieść o marzeniach, która uczy odpowiedzialności oraz tego jak być sobą. Przed spektaklem dzieci będą mogły bezpośrednio zapoznać się z Królestwem tytułowej Aurelki.
„Kum i Plum” (termin: 20 stycznia o 11.00) to groteskowa opowieść o dwóch klaunach i ich niezwykłym świecie pełnym szczęścia, zabawy i humoru. W pełnym kolorów spektaklu prezentowane są wszystkie techniki lalkowe, jakie tworzy Teatr. Dzieci z dysfunkcją wzroku będą miały szanse dotknąć i zapoznać się z lalkami przed przedstawieniem.

Rezerwacji miejsc na wspomniane spektakle można dokonać w biurze obsługi widzów: tel. 91 433 58 04 lub 91 44 55 111 – najpóźniej na tydzień przed datą spektaklu. 
Przy odbiorze biletów wymagane będzie okazanie aktualnej legitymacji osoby niepełnosprawnej, legitymacji PZN lub kopii orzeczenia o niepełnosprawności z symbolem 04-O.
Z racji ograniczonej liczby miejsc w dwóch pierwszych rzędach, prosimy o wyrozumiałość: miejsca dedykujemy dzieciom z dysfunkcją wzroku - na jedno dziecko przypada jeden opiekun.
 
Serdecznie zachęcamy do zapisywania się do Pleciugowego newslettera (mail: edukacja@pleciuga.pl, temat: Teatr Przyjazny) – dzięki niemu będą Państwo na bieżąco z informacjami o kolejnych spektaklach i warsztatach dla dzieci z dysfunkcją wzroku, a także o planowanych przedstawieniach z audiodeskrypcją. 
Zapraszamy!

--
fot. Jenn Evelyn Ann on Unsplash.com

udostępnij

polecamy

newsletter
aktualności

Teatr jest najważniejszą rzeczą na świecie, gdyż tam pokazuje się ludziom,
jakimi mogliby być, jakimi pragnęliby być, choć nie mają na to odwagi, i jakimi są.