Nie dość blada królewna

Dla dzieci Czas trwania60 min.

Dla dzieci w wieku szkolnym i młodzieży.

Historia Mirandy to zaproszenie do rozmowy o sztucznych wzorcach, poszukiwaniu własnej tożsamości i prawie do bycia takimi, jakimi jesteśmy.

W Królestwie Doskonałości rządzi doskonała królowa Tamira i jej zawsze uśmiechnięty mąż, król Edwin Pięknousty. Ta idealna para bije rekordy popularności w rankingach na najmodniejszych, najpiękniejszych, najszczuplejszych... jednym słowem, na najlepszych. Popularność powinna wzrosnąć jeszcze bardziej, gdy na świecie pojawi się mała królewna. Niestety – królewna Miranda okazuje się całkowicie niedoskonała. Jest wprawdzie miłym, wesołym dzieckiem, z wyobraźnią i energią, ale... ale ma nie dość lśniące włosy! Nie dość długie nogi! Nie dość proste zęby! A co najgorsze - jest nie dość szczupła i nie dość blada! W każdym razie tak twierdzi UDUP - Urządzenie do Ustalania Poziomu (doskonałości). Królowa Tamira bezgranicznie ufa UDUP-owi...
Zrozpaczona Miranda ucieka z Królestwa Doskonałości i trafia do niedoskonałej krainy, w której spotyka siedmiu równie niedoskonałych, za to ogromnie sympatycznych krasnoludków. Jednak królowa Tamira zamierza zrobić wszystko, aby uczynić ze swojej córki wzorem doskonałej królewny. Czy Miranda ma szansę pozostać taką, jaką jest, a nie taką, jaką chce ją widzieć UDUP?

Prapremiera: 28 maja 2016

fot. Poza Okiem - Piotr Nykowski


Spektakl bierze udział w 23. Ogólnopolskim Konkursie na Wystawienie Polskiej Sztuki WspółczesnejZespół:

Obsada:


udostępnij

polecamy

newsletter
aktualności

Dzieci bzdurzą i - że tak powiem - chcą być bzdurzone.
Potem im to przechodzi. Któremu nie przejdzie... zostaje poetą.